SEREBRAL PALSİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ YAPILDI
6 Ekim Dünya Serebral Palsi günü sebebiyle Spastik Engelliler Federasyonu tarafından Yalova’da bir etkinlik düzenlendi.

6 Ekim Dünya Serebral Palsi günü sebebiyle Spastik Engelliler Federasyonu tarafından Yalova’da bir etkinlik düzenlendi. Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Muammer Erol’un yanı sıra kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Yalovalılar katıldı.

Etkinlikte sembolik olarak yeşil bir yol oluşturuldu. Vali Muammer Erol’un da katılımı ile kurdelesi kesilerek açılan yeşil yolun etrafında bekleyen engelli bireyler spastik engellilere dikkat çeken pankartlar taşıdı.  

6 Ekim Dünya Serebral Palsi günü nedeniyle bir açıklama yapan Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan “Proje ile her yıl 6 Ekim’de yeşile özellikle vurgu yapıyoruz. Bugünde bir yeşil yol oluşturduk. Biz her yıl 6 Ekim’de yeşil giyinmeyi, logoları yeşil yaparak bu özel güne dikkat çekilmesini hedefliyoruz. Serebral Palsili dostlarımızın hayata tutunması, onların istihdamda, mesleki eğitimde ve sağlıkta önlerinin açılması ve sorunlarının giderilmesine yönelik dikkat çekmeye çalışıyoruz. Bugün ayrıca misafirlerimizden bir not kağıdına engelliler için ne yapmak istersiniz sorusuna yanıt vermelerini istedik. Bu bizim için çok önemli. Sonuçta hedefimiz zorlaştırmayıp kolaylaştırmak. İnşallah engelsiz bir Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz” dedi. Etkinlik yeşil balonların havaya bırakılması ve engelli müzisyen Selçuk Akkaya’nın konseri ile tamamlandı.  

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)