SERDAR  BAL YALOVANIN GURURU OLDU
Yalovalı Serdar Bal, Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası Milli Takım Seçmelerinde, Türkiye Şampiyonu olarak Dünya Şampiyonasında yarışmaya hak kazandı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF)1.Kademe Antrenör ve Milli Takım Sporcusu olan Serdar Bal, geçtiğimiz sene gerçekleşen seçmelerde kazandığı derecelerle ,Milli Takım Sporcusu olarak ülkemizi İspanya’da temsil etti.

Serdar Bal 21-25 Eylül 2022 tarihleri arasında, (TVGFBF) tarafından düzenlenen Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçmelerine, Master kategori -70 kg. sporcusu olarak katıldı.

Türkiye Şampiyonu olan Bal, 7-11 Aralık 2022 tarihleri arasında İran’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılarak ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek.

Master kategorisi sporcularına, ülkemizden ödenek sağlanamadığı için geçen sene yine aynı kategoriden derece alarak Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi İspanya’da temsil eden Serdar Bal’a doğup büyüdüğü şehir olan Yalova’nın aksine, Bolulu bir işadamı sponsor olmuştu. Sporcuların bu büyük sorununa da değinilmesi gerektiğini belirten Bal, memleketinden bu konuda destek beklediğini ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)