Instagram'da kişileri çok kolay ve hızlı bulmayı sağlayan Nametag özelliği duyuruldu
Instagram, Nametag olarak isimlendirilen özellikle birlikte kişileri çok daha kolay ve hızlı şekilde bulmayı sağlıyor. Ufak bir güncellemeyle sosyal ağa dahil edilen bu sistem basit birkaç adımda aktif edilebiliyor. İşte Instagram Nametag ve detayları...

Instagram'da kişileri çok kolay ve hızlı bulmayı sağlayan Nametag özelliği duyuruldu

Instagram, hem Android hem de iPhone'lar için yayınlanan güncelleştirmelerle yepyeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu sene yenilenen keşif sayfası, Direct üzerinden görüntülü görüşme, yüz filtresi oluşturma, sevilen Spotify şarkılarını hikâyede paylaşma ve sakıncalı yorumları filtreleme gibi birçok farklı özellik sunan sosyal ağ, kapsam alanını daha da genişletmeye çalışıyor.

load.ready('pid', { success: function() { PID2.render('#voting-template-top-3456714'); } });

Nametag kişileri takip etmeyi kolaylaştırıyor

Son olarak, Instagram profillerinin daha kolay bulunmasını sağlayacak Nametag özelliği de hayata geçirildi. Bu sayede istenen kullanıcı basit bir barkod sistemiyle çok kolay şekilde bulunabiliyor. Normal şartlarda Instagram'da profil isimlerine tıklandığında çıkan 'Takip Et' düğmesi bu görevi yerine getiriyor. Fakat arama bölümünde zaman zaman isim-soyisim şeklinde sorgulama yapılması gerekebiliyor. İşte bu durumlarda yüzlerce hatta binlerce aynı isme sahip kişi listelenebiliyor. İşte bu durumda ise Nametag devreye giriyor.

Instagram'daki Nametag özelliği nasıl kullanılır?

Instagram'da bu özelliği kullanabilmek için öncelikle sağ üstte bulunan alt menüyü açmak gerekiyor. Daha sonrasında 'Ad Etiketi' bölümüne tıklandığında işlem üç adımda gerçekleştirilebiliyor.

Daha sonrasında arkadaşlarınız bu kimlik kartını taratarak profilinize çok daha kolay şekilde ulaşabiliyor.

Nametag şu anda sınırlı sayıda kullanıcıda aktif edilmiş durumda. Ancak yakın zamanda tüm kullanıcıların bu özellikler yararlanabileceğini belirtmek gerekiyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)