TEŞVİKİYE KADERİNE TERK EDİLMİŞ!
Çınarcık’ta yerli yabancı turistlerin uğrak noktası olan Mawish Beach ve Palermo House Hotel işletme sahibi Osman Barut’tan veryansın…

Her yıl Çınarcık Teşvikiye bölgesinde düzenlenen etkinliklerle binlerce turiste ev sahipliği yapan Mawish Beach’in ve Palermo House İşletmelerinin sahibi Osman Barut, Teşvikiye bölgesindeki çöp ve temizlik sorununa dikkat çekti.

İş adamı Barut, “Turizm cenneti Teşvikiye’mize sezonda gerçekleştirdiğimiz Mawish Beach’teki yaklaşık 30-40 tane konserlerle, gelen misafirlerimizin konaklayacağı Havuzlu Alaçatı-Bali konseptiyle işlettiğimiz Palermo House isimli butik otelimizle ve otelde kalan misafirlerimizi bölgemiz tanıması adına her gün ücretsiz şelale ve dipsiz göle tur düzenliyoruz. Bölgemize ziyaretçi çekmek için elimizden geleni yapıyoruz. Ama ne anlayan var ne destek olan. Sadece bizle olmuyor. Başka şehirlerden gelen misafirlerimiz tarafından yoğun şikayetler alıyoruz. Turizm beldesinin vitrini sahillerdir. Ama ne yazık ki bizim sahillerimiz vitrin değil çöplükten öteye geçmiyor” dedi.

Barut yaptığı açıklamada: “Teşvikiye bölgesinin yaklaşık 4,5 senedir temizlikten uzak, ışıklandırmalarının eksik olması bölgeyi her geçen gün turizm açısından biraz daha geriye götürüyor. İnsanlar sokakta kaldırımlarda yürüyüş bile yapamaz hale geldi. Her tarafta sokak hayvanları var. Kısacası Çınarcık Teşvkiye Beldesi Karşıyaka Mahallesi kaderine terk edilmiş durumda” diye konuştu.   

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)