BAŞKAN SİLPAGAR, ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 500 Evler Mahallesi’nde başlayan yol çalışmalarını Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Solmaz, Fen İşleri Teknik Ekibi ve asfalt şirketi yetkilileri ile birlikte yerinde inceledi.

İlçenin en uzun caddesi olan Atatürk Caddesi’nin devamı olan Bayrak Caddesi’nde başlayan çalışmalarda 13 Bin Ton PMT dolgu malzemesinin serildiğini belirten Başkan Silpagar, “Bu hafta içinde yolun asfaltlaması da bitecek ve Bayrak Caddesi’nin tamamı asfaltlanmış olacak” dedi.

BAYRAK CADDESİ’NİN GENİŞLİĞİ 15 METREYE ÇIKARILIYOR

Bin 750 metrelik kesimde yapılacak çalışmalarla yolun genişliğinin 15 metreye çıkarılacağını ve çift gidiş geliş olmak üzere 4 şeritli olarak yapılacak yolda çalışmaların sürdüğünü dile getiren Başkan Silpagar, “Çalışma yapılan yolumuzun uzunluğu Bin 750 metre, genişliği 15 metre. PMT çalışmaları tamamlanan yolda 13 Bin Ton PMT dolgu malzemesinin yola serimi tamamlandı. İkinci aşamada da 8 Bin Ton asfaltlama yapılacak” diye bilgi verdi.

“ÇİFTLİKKÖY’DE ASFALTLANMADIK YOL KALMAYACAK”

Çiftlikköy 75. Yıl Namık Kemal İlkokulu ile Al Sakkar Camisi arasında süren çalışmaların bu hafta içinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Silpagar, “İlçemizin bütün ana arterlerinde ve tüm mahallelerinde asfaltlama, parke yol ve kaldırım çalışmalarımız süratle ilerliyor. Alanımız oldukça geniş. İl merkezinden daha fazla bir yüzölçümüne sahibiz Çiftlikköy olarak. Dolayısıyla bu çalışmalar özveriyle ve çoğu zaman gece gündüz, dur durak bilmeden sürüyor. Halkımıza bu süreçte göstermiş oldukları anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Bayrak Caddesi’nde de kısa zaman içinde çalışmalar tamamlanacak ve 500 Evler Mahallemizin bu bölümünde yaşayan vatandaşlarımız da hak ettikleri çift gidiş gelişli, 4 şeritli asfalt yola kavuşacaklar. İlçemizde yenilenmeyen, asfaltlanmayan, çalışma yapılmayan yol kalmayacak inşallah” diye konuştu.

Çiftlikköy’ün en uzun caddesi olan Atatürk Caddesi’nin devamı niteliğindeki Bayrak Caddesi, Çiftlikköy’den Gacık Köyü’ne ulaşımı sağlıyor. Gacık yolunun Bayrak Caddesi bölümü Çiftlikköy Belediyesi’nin uhdesinde yer alırken, mücavir alandaki kısmı ise İl Özel İdaresi uhdesinde bulunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)