YALOVA VALİSİ MUAMMER EROL’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Yalova Valisi Muammer Erol 30 Ağustos nedeniyle mesaj yayınladı.

Bugün, mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu Türk Milletinin, istiklalini ve istikbalini koruma uğruna 26 Ağustos 1922 günü başlayan Başkomutanlık Meydan Savaşını başarıyla neticelendirerek Anadolu’yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Türk Milleti, varlığına ve bölünmez bütünlüğüne göz diken dünyanın en güçlü devletlerine karşı verdiği bu destansı mücadele ile bu zaferi şanlı tarihimize altın harflerle yazdırmıştır.

1919yılında Samsun’da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesi ile Aziz Milletimizin hiçbir zillet ve esareti kabul etmeyeceğini, bağımsızlığını ve hür yaşama iradesini sonu ne olursa olsun hiçbir surette terk etmeyeceğini, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ndeki kesin ve kalıcı zaferi ile tüm dünyaya güçlü bir şekilde ilan etmiştir. 

30Ağustos Zaferi, önemli bir askeri başarı olmanın yanında, bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen Kahraman Ordumuz ve Aziz Milletimizin kenetlenerek gösterdikleri şanlı mücadelenin yanında güçlü birlik ve beraberliğinin de sembolü olmuştur.

Bu duygu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin banisi, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını ve Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.

30Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)