YALOVA BELEDİYESİ ŞEHRİ KIŞ AYINA HAZIRLIYOR
Yalova Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi ekipleri, şehir genelinde kışa hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

Sonbahar aylarında başlatılan çim biçme ve budama gibi çalışmaların ardından peyzaj alanları, kışa dayanıklı birbirinden renkli bitkilerle süsleniyor.

Peyzaj mimarlarınca her bir park ve bahçe için ayrı ayrı hazırlanan projeler, saha ekiplerine aktarılıyor. bitkilendirme çalışmalarına, parklardaki alanlara kaba tesviye yaparak başlayan ekipler, toprağı bitki dikimine hazır hale getiriyor. Ekipler tarafından toprağa kış ayları boyunca kenti süsleyecek olan bitkiler dikiliyor. Çim kaplamaları zarar gören alanlara da çim tohumu atılarak zemin yeniden yeşil bir görünüme kavuşturuluyor.

Park ve oyun gruplarında bakım ve onarım çalışmalarını da kademeli olarak yürüten ekipler, ağaç ya da çalı gibi bitkileri de budayarak şekil veriyor. Her gün kentin farklı noktalarında çalışma yürüten ekipler, şehri renklendirmek için aralarında çiçek, çalı ve ağaçların bulunduğu birçok farklı bitki türünü kullanıyor. Şehrin giriş çıkışları, ana arterler, kavşak ve refüjlere toplamda 120 bin çuha çiçeği, menekşe ve saksılara da sarkık menekşe dikimi gerçekleştiriliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)