SAĞLIK ÇALIŞMALARI MASAYA YATIRILDI
YTSO Başkanı Cemil Demiryürek ve YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu, Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Burak Gül ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç’i konuk etti. Ziyarette Yalova’da sağlık çalışmaları masaya yatırıldı.

Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Burak Gül ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nı (YTSO) ziyaret etti. Ziyarette, YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu ve Başkan Yardımcısı Galip Atik ile bir araya gelen sağlık yöneticileri, ilimiz sağlık hizmetlerinin mevcut durumu,  yapılan planlamalar ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaretin en önemli gündem maddesi, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ilimiz açısından taşıdığı önem oldu. YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, oda olarak bu anlamda hastanenin gelişimine gereken tüm desteği vermeye, koordineli çalışmalar yapmaya hazır olduklarını ifade etti. Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray da Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında süren afilasyon süreci hakkında bilgiler paylaşarak afilasyonun tamamlanmasıyla birlikte, hastanenin hem akademik hem de fiziki olarak daha güçlü bir konuma geleceğini belirtti. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ise hastane çalışmaları ve hekim kadroları hakkında bilgiler paylaştı. Hastanede son dönemde yapılan yenilikler ve atanan yeni hekimler sayesinde, hastaların daha kaliteli ve hızlı bir şekilde tedavi edildiğini söyledi.

YTSO Meclis Başkanı Muhammet Sarıoğlu'da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sağlık sektörünün ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağladığını vurguladı. Sarıoğlu, YTSO olarak sağlık sektörüne  yönelik projeler geliştirmeye ve işbirliği yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)