EMNİYET'DEN 1500 KİŞİYE NARKO EĞİTİMİ
Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında annelere uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi vermeye devam ediyor

EMNİYET'DEN 1500 KİŞİYE NARKO EĞİTİMİ

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında annelere uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi vermeye devam ediyor.

Yalova Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada "Tüm ülkemiz ve ilimiz genelinde de; uygulanmakta olan En İyi Narkotik Polisi Anne projesi amaç ve hedefleri doğrultusunda uyuşturucuyla mücadelede anneler ve anne adayı kadınlara yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını yürütülmektedir. Proje ile uyuşturucu madde kullanımının henüz başlamadan önüne geçmek, uyuşturucu madde kullanmış henüz bağımlı olmamış bireyleri tespit edebilmek hedefleri kapsamında, annelerin bilinç ve farkındalıklarının artırılarak uyuşturucu madde kullanımının önleyebileceği değerlendirilmektedir. Bu alanda oluşturulacak toplumsal bilinç ve katılım ile sağlıklı ve güvenli yarınlar hedeflenmektedir." denilerek şu açıklama yapıldı.

"Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce “Tüm Ülke çocuklarını kendi çocukları olarak gören” bir anlayışla uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele çalışmaları yürütülerek proje amaç ve hedefleri doğrultusunda; kurumlar arasa iş birliği çalışmaları yürütülmekte olup destek ve katılımları ile önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülmektedir.

Bu amaç ve hedef doğrultusunda; Raif Dinçkök Kültür Merkezinde düzenlenen sanat etkinliğinde; İl Emniyet Müdürlüğümüz, Yalova Belediye Başkanlığı, Atakent Türk Sanat Musiki Korosu Başkanlığı destek ve katılımları ile Narko Nokta Standı kurularak sanatsever vatandaşlarımıza Narkoanne ve Narkorehber El Broşürleri dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kültür-Sanat Etkinliği öncesinde; Atakent Türk Sanat Musiki Korosu Başkanlığı üyelerin taşıdığı En İyi Narkotik Polisi Anne Proje Pankartı ile sahneye çıkılarak sanatseverlerin gösterimine sunularak farkındalık mesajı verilmiştir. Sanatseverlere hitaben uyuşturucu madde kullanımı ve izleyen süreçte gelişen madde bağımlılığı ile mücadelede annenin önemine dikkat çekilmiş hitamında sanatseverlerin toplu olarak katılımları ile En İyi Narkotik Polisi Anne sloganı haykırılmıştır. Farklı ortam ve alanlarda gerçekleştirilen Narkonokta ve Narkoanne önleme, bilgilendirme ve farkındalık faaliyetlerimiz kapsamında; 1500 Vatandaşımıza ulaşılmıştır."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)