YALOVA'DA 4 İLÇEYE 4 HASTANE YAPILACAK
AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, 4 ilçe açısından sevince neden olacak bir müjdeyi de paylaştı.

Çınarcık, Çiftlikköy, Altınova ve Armutlu ilçelerinde devlet hastaneleri yapılacağının müjdesini veren Büyükgümüş, "Bizde bu anlamda Çiftlikköy sınırları içerisinde yeni bir hastane için yatırımı yapacağız. Burada yer için bir kaç alternatif var. Kısa süreler içerisinde burası netleştiğinde kamuoyu ile yerini de paylaşacağız. Çiftlikköy ilçemizde bulunan eski Devlet Hastanesi binasını ise yaşlılara yönelik palyatif bakım merkezi olarak kullanacağız. Bu binada ayrıca Çiftlikköy ilçesindeki vatandaşlarımızın 1'nci derecede sağlık hizmeti alabilecekleri kurum yine mevcuttaki diş hastanemizi de seviyesini yükseltip burada hizmete alacağız.

Armutlu ilçemizde de seçimden önce hastane vaadimiz vardı. Bu ilçemizde de 50 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı Sağlık Bakanlığı tarafından verildi. Cumhurbaşkanlığı yatırım programına da girdi. Burasının da önce projesi yapılacak ardından da ihale süreci gerçekleştirilecek.

Armutlu ilçemizde yapılacak olan hastanenin ikizini Altınova ilçemizde de gerçekleştireceğiz. Mevcut yatak kapasitemize ek olarak ilçemize 50 yataklı bir hastane daha kazandırılmış olacak.

Çınarcık ilçemizde de 100 yataklı bir devlet hastanesi yapılacak. Ama bu hastanelerimizin yerleri daha netleşmedi. Yerlerinin netleşmesi ile birlikte detaylarıyla birlikte kamuoyumuzla da paylaşacağız." şeklinde konuştu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)