Siirt Vakfı Yalova Şubesi'nden Filistine 188 Bin TL Bağış
Siirtliler Yardımlaşma ve Kültür Vakfı Yalova Şubesi tarafından anlamlı kermes..

Siirtliler Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yalova Şubesi tarafından düzenlenen yöresel kermese yoğun katılım gerçekleştirildi.

Vakıf binasında gerçekleştirilen kermeste Siirtli ev hanımlarınında yaptıkları yöresel yemekler, tatlılar ve giyecekler satışa sunuldu. 

Konu memleket meselesi olunca her seferinde ellerini taşın altına koyan Yalova Siirtliler Vakfı çok sayıda iş adamı ve yardım severin katkılarıyla tam 188 bin TL yardım toplayıp AFAD aracılığıyla Filistin'e gönderdiler. 

Vakıf Başkanı Cengiz Özçiçek, yaptığı açıklamada; Her fırsatta Siirtliler Vakfı olarak elimizi taşın altına koymaktan hiç geri durmadık. Bu anlamda Yalova'da yaşayan kıymetli hemşerilerimiz de bizleri bu anlamda yalnız bırakmadı. Gerek depremzedelere yapılan yardımlar, gerek öğrencilere yapılan burs yardımları, gerekse filistinli müslüman kardeşlerimize desteklerini hiç esirgemediler. Vakfımızın temel kuruluş amacı da zaten bu. Bizler yardıma ihtiyacı olan insanları önceliğimiz olarak benimsedik ve bu bağlamda yönetim kurulumuz ile kararlar almaya çalıştık. Bizler bu kutlu yolda yalnız bırakmayan tüm dostlara ve hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)