MEHMET BİRKAN İDDİALARA CEVAP VERDİ

Meraklılara ve dedikodulara ithafen yazmak zorunda kaldığım için kusura bakmayın. Yerel seçimlerin üzerinden yaklaşık iki ay geçti. Benim, Cengiz Başkan'ın seçilmesiyle ilgili çabalarıma herkes şahittir. Ailem olarak da maddi manevi her türlü çabayı gösterdik. Şükürler olsun seçimleri de kazandık. Bu çalışmada gayret gösteren, emek harcayan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Cengiz Başkan'la daha önceleri farklı kulvarlarda siyaset yaparken dahi iyi birer arkadaştık. Daha sonra beraber Ak Parti çatısı altında siyaset yapalım, ilçemize hizmet edelim teklifime olumlu bakmıştı. 2014 seçimlerine o meclis üyesi olarak, ben de başkan adayı olarak beraber girdik ve seçimleri kazanarak ilçemize hizmet ettik. Yine daha sonraki seçimlere beraber girdik. Ancak o seçimlerde halkımız farklı bir tercihte bulundu ve o, meclis üyesi olarak devam etti.

2024 seçimlerinde arkadaşım bana "Sen adaylığı düşünüyor musun?" diye sorduğunda, ben hayır düşünmüyorum dedim. O da "Ben aday olursam destekler misin?" dedi, ben de kendisine tabii ki destek olurum dedim. Aday adaylığı sürecinde tarafıma başkan adaylığı ve farklı teklifler gelmesine rağmen aday olmayacağımı ifade ettim. Aday adaylığı süresince desteğimin Cengiz Arslan olduğunu her yerde söyledim. Partimizin yapmış olduğu istişareler ve araştırmalar sonucunda Cengiz Arslan Ak Parti adayı olarak açıklandı. Ben de o zamandan seçimleri kazanıncaya kadar canla başla çalıştım. Seçimleri kazandıktan sonra da Cengiz Başkan’ın ve Armutlu’nun hizmetinde olduğumu belirttim.

Doğal olarak, 3 dönem başkanlık yapmış biri olarak Armutlu Belediyesi’nin eksiklerini, yapılacak projeleri, planlanan projeleri herkesten daha çok hakim olduğumu takdir edersiniz. Cengiz Başkan ısrarla “gel arkadaş” demesine rağmen hem ona ve ekibine hem de şahsıma yanlış anlamalara sebep olmamak adına belediyeye çıkmak doğru gelmiyor. Ancak vatandaşımızın taleplerini kıramayıp onlarla beraber zaman zaman belediyeye çıkıyorum. Sayın Başkanla ilçe dışındaki bakanlıklara ve kamu kurumlarına davet edildiğimde gidiyorum, ilçem ve başkan adına gitmeye de devam edeceğim.

Buraya kadar her şey normal gözükse de anormal olan şudur: Hiç lafımı esirgemeden, eğip bükmeden söyleyeyim. Sayın Başkanımıza yanlış gördüğümü söylerim, tartışırım. Fikrimi söylerim ama karar verici o olduğu için kararı kendisi verir. Çünkü doğru yaparsa övgüyü kendisi ve ekibi aldığı gibi, yanlış yapıldığında eleştiriyi de alacaktır. İkimizin arasını açmak için dedikodular yapıldığını duyuyorum. O makamda yıllarca oturan biri olarak o makama nasıl saygı gösterilmesi gerektiğini en iyi ben bilirim. O, herkesin başkanı olduğu gibi arkadaşım olmasına rağmen benim de başkanımdır.

Ben başkaları gibi belediyeden maaş alan biri değilim, ticaret yapan biri değilim, ihale kovalayan nemalanmak isteyen biri hiç değilim. Bunlara karşı olduğum için 3 dönem üst üste başkanlık yapmak nasip oldu. Hizmetlerimizde eksiğimiz olmuştur ama şükürler olsun ki arkamızdan “hırsız, uğursuz, hizmet etmedi” diyen yok. Aslanlar gibi meydanlarda alnımız ak oturuyoruz. Herkes işine baksın. Seçimde hatır saymayanların kendileri için hatır koyma hakları da yoktur. Artık lütfen benim ismimi “o yaptı” gibi cümlelerde kullanmayın.

#Armutlu #MehmetBirkan #BelediyeBaşkanı #CengizArslan #Siyaset #Dedikodu #DoğruBilgilendirme

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)