ELMALIK KÖYÜ'NDE GASP YAPANLAR JANDARMA DEDEKTİFLERİNE YAKALANDI
Yalova Merkez ilçe Elmalık Köyünde 20 Ocak 2024 tarihinde saat 20.00 sıralarında Ü.M. ve M.G. isimli şahıslar tarafından S.K. isimli şahıs tabanca ile ateş etmek suretiyle yaralanmıştır. Şüpheliler, yaralı şahsın eşi adına kiralık otomobili de yağma (gasp) ederek olay yerinden kaçmıştır.

Olayın öğrenilmesi üzerine şüphelilerin yakalanması amacıyla, bölgeye sevk edilen Jandarma Asayiş/Komando Timlerinin yanı sıra sivil görev yapan unsurlar ve Jandarma Dedektifleri olarak da bilinen Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) takviye olarak görevlendirilmiştir.  

Yapılan araştırmalar sonucunda; şüphelileri olay yerine getirdiği tespit edilen İ.S. adlı şahsın  Yalova şehir merkezindeki evine düzenlenen operasyonda şüpheli Ü.M. ve M.G. adlı şahıslar yakalanmıştır. 

Olayın öğrenilmesinden itibaren gerçekleştirilen süratli ve titiz çalışmalar sonucunda; olaydan sekiz saat gibi kısa bir süre sonra saklandıkları yerde yakalanan şüpheliler, yasal işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilmiştir

Evde yapılan aramada; (3) adet ruhsatsız tabanca, bu tabancalara ait (3) adet şarjör ve (46) adet fişek ele geçirilmiştir.

Yalova Valiliği koordinesinde, Yalova İl Jandarma Komutanlığınca, vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamalarını sağlamak amacıyla,  her türlü suç ve suçlularla mücadeleye gece gündüz demeden karalılıkla devam edilecektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)