AHMET KUMALİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ A.ADAYLIĞINA BAŞVURDU
Yalova’nın başarılı işadamı ve Yalova Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Kumali, yeniden Yalova Belediyesi Meclis üyeliği aday adaylığına başvurdu.

Yalova’nın başarılı işadamı ve Yalova Belediyesi’nin AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Kumali, geçmişten günümüze hem başarı hikâyesi hem de Yalova ve yurt dışında yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve destekleriyle adından söz ettiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi anlayışı nedeniyle siyasete ilk adımını AK Parti’de atan Kumali, hem siyasette hem de ticarette azmin zaferini ortaya koyuyor.


1963 yılında Bulgaristan’ın Razgrad ili Ezerche Köyü’nde doğan, 1989 yılında Bulgaristan’da uygulanan baskı rejimi nedeniyle zorunlu göç ile Türkiye’ye gelip Yalova’ya yerleşen Ahmet Kumali, azmin zaferini ortaya koyuyor. 

”Siyasete girmemde Sayın Cumhurbaşkanımızın etkisi var”

2010 yılında siyasete atıldığını söyleyen Kumali, siyasete girmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkili olduğunu söyledi. Kumali, “Bugüne kadar iş yaşamımızdaki başarımızın yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunda da yer aldık. Bal-Göç Derneği ve Yalova Güç Birliği Derneği’nin yönetimlerinde yer aldık. 2010 yılında da siyasete katılma kararı aldım. Siyasete girmemde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan’ın etkisi var. Onun siyasi anlayışı nedeniyle AK Parti’ye katıldık, AK Parti’de siyaset yapmaya başladık. AK Parti İl Yönetimi’nde Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduk. Şu anda Yalova Belediye Meclisi üyeliğini sürdürmekteyim” diye konuştu.

Kumali'nin parti teşkilatı ile diyalogları ve samimiyetinin tekrar meclis üyesi seçilmesi konusunda etkili olacağı konuşuluyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)