‘ÇİFTLİKKÖY AK PARTİ VE SİLPAGAR İLE İVME KAZANDI’
AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Feridun Ünlü, CHP’li İlçe Başkanı Nedim Güler’in açıklamalarına ateş püskürdü.

‘CHP’NİN ÇİFTLİKKÖY ŞUBESİ KAYBEDENLER KULÜBÜ’

AK Parti İlçe Başkanı Feridun Ünlü, “CHP’nin İlçe Başkanı Güler bunu artık iyi kavraması gerekiyor ki; AK belediyecilikle birlikte Çiftlikköy; hizmet, proje, yol, su, park, köprü, kavşak, tasarruf, ödüller ve başarı ile anılmaya başladı. Bu gerçekleştirilen hizmetlerin karşılığında ise vatandaşlardan hiçbir ücret ve katılım bedeli talep edilmedi. Çiftlikköy’de borçlanmalarımız sadece hizmet ile taçlanmıştır” dedi.

Başkan Ünlü, CHP’li Güler’in gündemde kalmak adına Çiftlikköy Belediyesi’nin 4,5 yıl içerisinde yapmış olduğu birçok hizmeti hiçe saydığını ve yapılan hizmetleri görmezden geldiğini ifade etti. CHP ilçe Başkanı Nedim Güler’in açıklamalarını yersiz ve anlamsız bulduğunu ifade eden AK Parti İlçe Başkanı Ünlü, Çiftlikköy Belediyesi, Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ile ivme kazanmış ödüller almış ve üstün başarı ile hizmet sergilemiştir. Bu hizmetler ise CHP ilçe başkanında hazımsızlık yaratmıştır” dedi.

‘CHP’Lİ YÖNETİCİLERİN ZORLUK ÇEKMELERİ NORMAL’

Başkan Ünlü, “Bizim arsa satışlarımız elbette hizmet üretmek ile bağlantılıdır. Bu borçlanma ve arsa satışları; ilçe halkımız asbestli borulardan su içip kanser olmasın diye, yaz aylarında üst katlara çıkmayan suların sorunu çözülsün diye, karışan kanalizasyon ile içme suları vatandaşlara içirilmesin diye, su hatlarındaki yüzde 55’lik kayıp kaçak önlensin diye, Çiftlikköylüler uluslar arası standartlara uygun asfaltlı yollardan rahat bir şekilde evlerine gitsinler diye, çocuklarımız parklarda daha güvenli ve konforlu bir şekilde oyun oynasınlar diye, sosyal donatı alanlarımız artsın diye yapıldı. CHP zihniyetinde bu tür hizmetlere yer olmadığı için bizim neyi, neden, niçin yaptığımızı kavramakta zorluk çekmelerini normal olarak karşılıyorum. CHP yönetiminde hizmet gerçekleştirilmediği takdirde vatandaşlara yansıtılan faturaları da çok iyi biliyoruz ” ifadelerini kullandı.

ÇİFTLİKKÖY’DE BORÇLANMA HİZMET İLE TAÇLANDI

Başkan Ünlü, “CHP’li Güler bunu artık iyi kavraması gerekiyor ki; AK belediyecilikle birlikte Çiftlikköy “Hizmet, proje, yol, su, park, köprü, kavşak, tasarruf, ödüller ve başarı ile anılmaya başladı. Çiftlikköy’de borçlanma hizmet ile taçlanırken, CHP’nin yönetiminde olan Yalova Belediyesi’nde dubalarla taçlandı.  AK Partili Çiftlikköy Belediyesi, kaldırımlar için vatandaşlardan katılım payı olarak para toplamadı, kaçak su oranlarını yüzde 5’in altına kadar indirdi, suya zam yapılmadı,  asfalt yapıldı, yol yapıldı, odak belediyeciliği Çiftlikköy ile tanıştırdı. Zamanı hizmetle bütünleştirip, hizmeti milletle buluşturdu. İmar ve fen işlerinde, kültür ve sosyal projelerle, altyapıda, üst yapıda var gücüyle çalıştı ve hiç durmadı. Adeta bir bayrak yarışı gibi, projelerin biri biterken diğeri başladı. Gerçekleşen her yatırımı, her hizmeti planlayarak atılan adımların sorumluluğunu üzerimizde hissederek, Çiftlikköy’ün dört bir yanını adım adım, ilmek ilmek örerek ilerliyoruz.  Su hatlarını yenilenmesi ile birlikte Çiftlikköy Belediyesi borçları 10 yıl içerisinde kayıp kaçak oranlarından elde ettiği kar ile ödemiş olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi, “Herkesin plansız, programsız, hesapsız, kitapsız işlere kalkışmaya hakkı olabilir, ama bizim yok. Biz ağzımızdan çıkan her sözü, attığımız her adımı, yaptığımız her işi ülkemizin ve milletimizin menfaatleri bakımından dikkatlice tartmak, değerlendirmek, ölçüp biçmek mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.  

‘VATANDAŞLARA YILLARCA ASBESTLİ BORULARDAN SU İÇİRDİNİZ’

Başkan Ünlü, “Çiftlikköy Belediyesi AK Belediyecilik ile buluşmadan önce yıllarca asbestli borulardan vatandaşlara sular içirilmiş, Çiftlikköy’ün gezinti yerlerinden biri olan sahil karanlığa terk edilmiş, vatandaşların düğünleri harabe bir yerde yapmaya layık görülmüş, geleceğimiz olan evlatlarımıza karanlık ve çürümeye yüz tutmuş parklar reva görülmüş, ölüm kavşağı olarak adlandırılan Özdilek kavşağına hiç bir çözüm üretilmediği gibi yapılması engellenmiş ve sayamadığımız birçok olumsuzluk bu ilçemiz halkına yaşatılarak kaderine mahkum edilmişti” dedi. 

VATANDAŞIN ALIN TERİNE GÖZ KOYDUNUZ 

Başkan Ünlü açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Sizin belediyecilik anlayışınız tüm halkımızca bilindiği üzere giderayak Çiftlikköylü vatandaşlarımızın alın terlerini dökerek aldıkları arazilerine yüzde 100 ile yüzde 300 arasında değişen zamlarla eşitlik ilkesine aykırı olarak hareket edip vatandaşlarımızı zor durumda bıraktınız. 30 Mart 2014 tarihinde ilçemizde halkımızın teveccühleri ile AK Belediyeciliğin göreve getirilmesi sayesinde şeffaf ve odak belediyecilik anlayışı çerçevesinde yapılan tüm iş,  işlem ve ihaleler halkımıza açık bir şekilde yapılmış, belediyemiz personellerine maaşlarını zamanında ve tam olarak ödemiş ayrıca belediyemizin personele ikramiyeler dahil bir tl borcu bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

‘MECLİS DENETİMİ CHP’NİN DE ONAYINDAN GEÇMİŞTİR’

 CHP’li Güler’e aralarında CHP’li meclis üyelerinin de bulunduğu Meclis Denetimi her yıl gerçekleşip sorunsuz bir şekilde onaydan geçtiğini hatırlatan Başkan Ünlü, “Ayrıca bazı siyasilerin dolduruşları ile sakın ha bir hayale kapılıp belediye başkan adaylığı için çırpınma bu millet CHP’nin kaybedenler kulübünden oluştuğunu çok iyi biliyor bir mağlubiyet daha size ağır gelebilir” dedi.

‘METİN DAĞ KAMUOYUNU YANLIŞ BİLGİLENDİRİYOR’

Başkan Ünlü, kamuoyuna yalan yanlış beyanatlar veren İyi Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Metin Dağ’ın ise seçimlerin yaklaşmasıyla siyasi rant peşinde koştuğunu ve çevresindeki akıl hocalarının yanlış yönlendirmesiyle bu açıklamaları yaptığını ifade etti. Bu bağlamda Dağ’ın kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini dile getiren Başkan Ünlü, Dağ’ın zaten siyasetten silinme noktasında olduğunu söyleyerek iyice araştırılmadan kulaktan dolma bilgilerle yalan yanlış açıklamalar yaptığını sözlerine ekledi. 

‘ARSA SATIŞLARI HUKUKA UYGUNDUR’

Arsa satışlarının hukuken herhangi bir sorun teşkil etmediğini açıklayan Başkan Ünlü, “2005 yılı onaylı Çiftlikköy İlçesi Revizyon İmar Planlarında kamuya ayrılmış olan bahse konu alanlar, 09.06.2016 tarih ve 118-119 sayılı Belediye Meclis Kararıyla yapılmış olan Çiftlikköy İlçesi Revizyon İmar Planları ile plan bütününde başka uygun alanlarda karşılanmış olup, sonrasında 3194 sayılı imar kanununun 18. maddesi, gereğince yapılmış olan imar uygulaması sonucu oluşturulan ve belediye adına tescil edilen parsellerdir” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)